Працівник місцевого центру допомогла матері стягнути кошти для компенсації додаткових витрат на дітей

Деталі

Оксана ВоробейДо Ковельського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулася громадянка А. з проханням допомогти стягнути в судовому порядку кошти для компенсації додаткових витрат, пов’язаних з лікуванням та навчанням дітей.

Громадянка А. проживала у шлюбі з громадянином О., в якому народилося троє синів. Після розірвання шлюбу діти перебувають повністю на утримані матері. Вони часто хворіють, тому мати витрачає значні кошти на їх лікування.
Старші діти навчаються в школі, на що потрібні додаткові кошти для забезпечення їх навчання. Матеріальне становище громадянки А. вкрай тяжке, оскільки громадянин О., окрім сплати аліментів, в жодних додаткових витратах, які стосуються дітей, участі не бере.
Громадянка А. не працює, так як п’ятирічний син потребує домашнього догляду. На даний час єдиним її доходом є щомісячна одноразова допомога по догляду за дитиною.
Ковельським місцевим центром з надання БВПД було дано правову оцінку ситуації та видано наказ про надання безоплатної вторинної правової допомоги, яким призначено заступника начальника відділу представництва Ковельського місцевого Оксану Воробей для надання правової допомоги.
Фахівцем Центру було складено позовну заяву про стягнення додаткових витрат на дітей в сумі 11 820 (одинадцять тисяч вісімсот двадцять) гривень 83 копійки.
Згідно ст. 185 Сімейного кодексу України той з батьків, з кого присуджено стягнення аліментів на дитину, а також той з батьків, до кого вимога про стягнення аліментів не була подана, зобов’язані брати участь у додаткових витратах на дитину, що зумовлені особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо). Розмір участі одного з батьків у додаткових витратах на дитину в разі спору визначається за рішенням суду, з урахуванням обставин, що мають істотне значення. Додаткові витрати на дитину можуть фінансуватися наперед або покриватися після їх фактичного понесення разово, періодично або постійно.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ковелі цивільну справу № 159/4587/16-ц від 12.12.2016 року за позовом громадянки А. до громадянина О. про стягнення додаткових витрат на дітей, Ковельський міськрайонний суд Волинської області вирішив стягнути з громадянина О. на користь громадянки А. 11 820 (одинадцять тисяч вісімсот двадцять) гривень 83 копійки як половину понесених нею додаткових витрат на утримання дітей та сплачений судовий збір в розмірі 551 (п’ятсот п’ятдесят одну) гривню 21 копійку. Тобто, позов було задоволено повністю.
Рішення не було оскаржене до апеляційного суду Волинської області.

Довідково:
Ковельський місцевий центр з надання БВПД знаходиться за адресою: Волинська область, м. Ковель, вул. Степана Бандери, 5, тел. (03352) 53063, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

   
© 2014 Волинський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua