Адвокат допоміг громадянину в судовому порядку відстояти право на належну йому грошову допомогу

Деталі

Повх ОДо Луцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся громадянин Х. у справі про визнання протиправною бездіяльність Міністерства оборони України та зобов’язання виплатити одноразову грошову допомогу згідно Постанови Кабінету Міністрів України № 975 від 25 грудня 2013 року.

Центром прийнято рішення про надання безоплатної вторинної правової допомоги та видано доручення № 188/281-17 від 11 квітня 2017 року адвокату Олександру Повху для представництва інтересів позивача в адміністративному позові до Волинського обласного військового комісаріату.

Громадянин Х. є інвалідом війни ІІІ групи з 2000 року внаслідок поранення та контузії головного мозку, які він отримав під час служби у 1980 році у збройних силах СРСР у складі діючої армії під час виконання інтернаціонального обов'язку в Демократичній Республіці Афганістан.

Із матеріалами справи адвокату стало відомо, що Волинський обласний військовий комісаріат безпідставно відмовив Клієнту у виплаті одноразової грошової допомоги, передбаченої чинним законодавством.

Постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2013 № 975 затверджено Порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві (далі – Порядок).

Документи, передбачені Порядком громадянин Х. подав відповідачеві у повному обсязі.
Наведені адвокатом та долучені до матеріалів справи докази того, що відповідач не подав у 15-денний строк з дня реєстрації розпорядникові бюджетних коштів висновок щодо виплати одноразової грошової допомоги, до якого додаються документи, зазначені у пунктах 10 і 11 Порядку, судом I інстанції були взяті до уваги.

Постановою Луцького міськрайонного суду Волинської області від 20.06.2017 адміністративний позов громадянина Х. задоволено у повному обсязі. Визнано протиправною бездіяльність Волинського обласного військового комісаріату та зобов'язано його подати розпорядникові бюджетних коштів висновок щодо виплати громадянину Х. одноразової грошової допомоги, передбаченої Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей" та Постановою КМУ № 975 від 25.12.2013 року "Про затвердження Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві" – за формою встановленою до "Положення про організацію в Міністерстві оборони України з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей", затвердженого Наказом Міністерства оборони України від 14.08.2014 року № 530.

 

   
© 2014 Волинський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua