Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 51

Робоча зустріч з представниками управлінь юстиції

Деталі

У вівторок, 27 жовтня 2015 року, Луцьким місцевим центром з надання безоплатної правової допомоги було проведено робочу зустріч з представниками управлінь юстиції – обласного управління юстиції, м. Луцька, Луцького, Рожищанського та Ківерцівського районів.

Метою заходу є налагодження комунікацій Луцького МЦ з надання БВПД з управліннями юстиції для популяризації системи БВПД та активізація роботи громадських приймалень для забезпечення прийому громадян за територіальною належністю. Робоча зустріч пройшла у форматі обговорення актуальних проблем звернень громадян.
Участь у зустрічі взяли:
Ірина Войчук, в. о. директора Луцького місцевого центру з надання БВПД;
Ростислав Руденко, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області;
Євгеній Блащук, заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області
Олег Пасько, начальник Головного територіального управління юстиції у Волинській області;
Олена Пелех, начальник Ківерцівського районного управління юстиції;
Інна Кирилюк, головний спеціаліст Луцького районного управління юстиції;
Наталія Флішаровська, начальник Луцького міського управління юстиції;
Валерій Галас, начальник Рожищанського районного управління юстиції.
Зі вступним словом виступила в. о. директора Луцького МЦ з надання БВПД Ірина Войчук, де зосередила увагу учасників робочої зустрічі на необхідності співпраці місцевих центрів з органами юстиції, запропонувала організовувати спільні виїзні прийоми для надання безоплатної правової допомоги на місцях.
Начальник Головного територіального Управління юстиції у Волинській області Олег Пасько зауважив, що при кожному управлінні юстиції є приймальня для громадян, де, в тому числі, він сам надає правову допомогу. Пан Олег наголосив на необхідності відходу від формальних виїзних прийомів у сільських радах на невизначену дату і запропонував для зручності розміщувати за 2 тижні на території сільських та селищних рад оголошення про майбутній виїзний прийом громадян.
Директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Ростислав Руденко наголосив: «Основним завданням новоутвореної державної установи БВПД є максимальна ефективність правової допомоги, що орієнтована на задоволення потреб кожного клієнта. Необхідно шукати шляхи вирішення проблеми, а не відправляти людей в разі відсутності необхідних документів. Слід довести до населення, що система БВПД – це не формальна установа, а установа, яка спрямована на людей і працює для них.”
Дану позицію підтримав Євгеній Блащук, заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області. Пан Євгеній нагадав, що на сайті Координаційного центру з надання БВПД кожен бажаючий, може визначити чи відноситься він до суб'єкта надання БВПД. Для цього необхідно заповнити лише просту форму, при цьому розрахунки будуть проведені автоматично.
Олена Пелех, начальник Ківерцівського районного управління юстиції зауважила, що основною проблемою при зверненні громадян до місцевих центрів є те, що не всі категорії громадян можуть отримати безоплатну правову допомогу. “Коли людина приходить до нас і потребує адвоката, вона не має при собі довідок і поки не відомо чи підходить вона під критерії суб'єкта безоплатної вторинної правової допомоги. Тому у нас налагоджена практика скеровування громадян до юридичної клініки при Східно-Європейському національному університеті” – розповіла пані Олена.
Ірина Войчук звернулася до керівників районних управлінь юстиції з проханням провести роботу по напрямку закріплення відповідальних посадових осіб управлінь юстиції щодо надання безоплатної первинної правової допомоги та співпраці з Луцьким місцевим центром з надання БВПД, а також надати контакти громадських організацій в районах, які займаються допомогою учасникам АТО та внутрішньо-переселеним особам.
Робоча зустріч завершилася підписанням двосторонніх Меморандумів про співпрацю Луцького місцевого центру з надання БВПД з регіональними управліннями юстиції.

foto-1

foto-2

foto-3

foto-4

 

   
© 2014 Волинський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua