Як зберегти кольори життя

Деталі

DSC03377Під таким гаслом та з метою обговорення проблеми алкогольної залежності підлітків, молоді та дорослого населення міста, виявлення ефективних методів подолання проблеми та налагодження співпраці з громадськими організаціями, медичними установами, соціальними службами та органами влади, а також задля їх інформування про систему безоплатної правової допомоги, 25 липня 2019 року, фахівець Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області Ірина Кушпетюк взяла участь у проведенні «круглого столу» на тему: «Алкоголізм – шляхи подолання проблеми», організованого управлінням соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Луцької міської ради у співпраці з ГО «Інтер-група».

Варто зауважити, що проблема алкоголізму серед українців – є доволі поширеною. Адже щороку в Україні від алкоголізму помирає близько 40 тисяч людей. 25% випадків - це алкогольне отруєння (передозування та алкогольні напої підпільного виготовлення). Ще чверть - це серцеві напади від непомірного споживання спиртного. Решта - інші захворювання, нещасні випадки, пов'язані з вживанням алкоголю. Окрім того, фіксується 25-30% випадків патології новонароджених, причиною яких є вживання алкоголю батьками. За статистикою МОЗ, українські показники дитячого алкоголізму займають перше місце у світі: 40% дітей у віці від 14 до 18 років у нашій країні залежні від алкоголю. Експерти стверджують, що з кожним роком алкоголізм в Україні молодшає.

Щодо обласного центру, то на обліку в управлінні соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Луцької міської ради перебуває 266 сімей (в них - 557 дітей). У 67% з них спостерігається алкогольна залежність членів сімей.

Однак, як наголосила під час «круглого столу» фахівець Регіонального центру Ірина Кушпетюк, алкоголізм часто-густо не є поодиноким явищем, він призводить до домашнього насильства (фізичного, сексуального, психологічного, економічного). Відтак, серед основних напрямків роботи юристів центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги – надання правової допомоги особам, які потерпають від домашнього насильства. Важливим є й те, що Волинь долучилася до урядової ініціативи та Координаційного центру «Сімейні радники». Так, уже щосереди з 14.00 до 17.00 у Луцькому місцевому центрі з надання БВПД (м. Луцьк, вул. Прогресу, 7) краян, які не знають як вирішити відповідні питання, консультують сімейні радники Євгенія Коваленко – адвокатеса, яка співпрацює із системою безоплатної правової допомоги, та Віктор Вальчук, юрист, який працює у галузі протидії домашньому насильству з 2000 року. Хоча, преважна більшість людей на сьогодні поки що не наважується говорити про свої проблеми.

Присутні зійшлись на думці, що як алкоголізм, так і домашнє насильство – це доволі пов’язані між собою проблеми, які потрібно долати комплексно, у співпраці медичних і соціальних служб, громадських організацій та органів влади.

Серед учасників заходу було розповсюджено інформаційні матеріали про систему безоплатної правової допомоги із контактними даними найближчого місцевого центру з надання БВПД, а також із циклу проекту «Я МАЮ ПРАВО!» й флаєри «WikiLegalAid».

DSC03379

Цікаво знати:

За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров'я, Україна сьогодні перебуває на першому місці серед країн світу по вживанню алкоголю дітьми. Наша країна з величезним відривом випереджає Ізраїль, який потрапив на другу позицію цього «рейтингу». 40% українських школярів регулярно зазирають у чарку, в Ізраїлі - 28%. Росія, у якій пияцтво вважається національною традицією, опинилася на 15-му місці цього списку. За останні 10 років кількість звернень до лікарів із приводу дитячого алкоголізму збільшилася утричі.

Більш ніж 50% дитячих отруєнь у країні - алкогольні. 16-річні пацієнти наркодиспансерів уже давно нікого не дивують.

Згідно з міжнародними стандартами, вимираючою вважається нація, яка вживає понад 9 л чистого спирту на душу населення на рік. Середньостатистичний українець споживає 12 л. Щороку в Україні гине від алкоголю та наркотиків майже 380 тисяч осіб, а понад 30% чоловіків не доживають до пенсійного віку.

Офіційно на обліку в медичних закладах перебувають до 1 мільйона хворих на хронічний алкоголізм. Проте, вважають експерти, реальна кількість залежних у 8-10 разів більша. Щороку в Україні ставлять на облік 100 тисяч алкоголозалежних.

Довідково:

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області знаходиться за адресою: м. Луцьк, вул. Дубнівська, 36, тел. (0332) 78-79-96, е-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

Луцький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Луцьк, вул. Прогресу, 7; тел.: (0332) 770717, 770719, e-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

Єдиний телефонний номер цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).

   
© 2014 Волинський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua