Військовослужбовцям роз'яснили їхні права

Деталі

31.10.2019Як захистити права тих, хто відстоював незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, брав участь у бойових діях під час проведення антитерористичної операції (операції об’єднаних сил) розповіли фахівці Турійського та Камінь-Каширського бюро правової допомоги Ковельського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги під час проведення правопросвітницьких заходів для учасників АТО (ООС) та членів їх сімей.

29 жовтня 2019 року представник Камінь-Каширського бюро правової допомоги Інна Бондар наголосила, що одним із важливих напрямків роботи центрів з надання безоплатної правової допомоги є захист прав учасників АТО та членів їх сімей. Ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а також особи, які перебувають під юрисдикцією України і звернулися для отримання статусу особи, на яку поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», мають право на безоплатну вторинну правову допомогу - захист, представництво в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, складення документів процесуального характеру. Разом із тим, статтею 5 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності, Герої України - у справах, пов’язаних з порушенням їхніх прав.

31.10.20119.2

30 жовтня 2019 року представник Турійського бюро Анна Сидько зауважила, що у зв’язку із завершенням АТО і початком ООС, особи, які брали участь в антитерористичній операції, не втрачають жодних пільг, оскільки мають статус ветеранів війни. Вони користуються пільгами, передбаченими для ветеранів: знижка на житлово-комунальні послуги, пільговий проїзд, медичне обстеження та інші. Особи, які зараз братимуть участь у ООС, також відповідно до внесених змін, вважатимуться ветеранами війни і також матимуть право на статус учасника бойових дій або інваліда війни і, відповідно, матимуть право на пільги.

31.10.2019.1

Окрім того, під час заходів були поширені тематичні буклети і пам´ятки з актуальною інформацією у межах проекту «Я МАЮ ПРАВО!», а саме: «Право на реабілітацію у санаторно-курортних закладах», «Психологічна допомога та психологічна реабілітація для учасників АТО та революції гідності», «Безоплатна передача земельної ділянки».

Довідково:

Ковельський місцевий центр з надання БВПД знаходиться за адресою: м. Ковель, вул. С. Бандери, 5, тел.: (03352) 3-30-63.

Камінь-Каширське бюро правової допомоги знаходиться за адресою: м. Камінь-Каширський, вул. Шевченка, 8, тел. (03357) 2-23-03 (пн–пт з 9:00 до 18:00)

Турійське бюро правової допомоги знаходиться за адресою: смт.Турійськ, вул.Луцька, 23, тел.: (03363) 2-23-86. (пн-пт з 9:00 до 18:00).

Єдиний телефонний номер цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).

   
© 2014 Волинський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua