У Луцьку обговорили програми надання БПД для місцевих громад

Деталі

IMG 20171020 112325863 HDR20 жовтня 2017 року в м. Луцьку у приміщенні Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області відбулася робоча зустріч на тему «Як органи місцевого самоврядування і держава можуть відповісти на правові потреби громад?». Мета заходу – поширення позитивного досвіду взаємодії центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, органів місцевого самоврядування та громадських організацій у розробленні, прийнятті та реалізації місцевих програм надання безоплатної правової допомоги як додаткових ресурсів для вирішення правових проблем у певній територіальній громаді чи окремій цільовій категорії осіб.


Зі вступним словом до учасників робочої зустрічі звернувся директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області Ростислав Руденко, який зауважив, що посилення правової спроможності громад наразі є одним з пріоритетних напрямків діяльності системи безоплатної правової допомоги. Директор Центру наголосив на тому, що питання прийняття програм надання безоплатної правової допомоги органами місцевого самоврядування є важливою складовою у формуванні правової культури суспільства та зміцненні можливостей громадян відстоювати свої права.IMG 20171020 112325863 HDR

У заході взяли участь: директор Червоноградського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Наталія Костишин, очільник Велимченської ОТГ Ратнівського району Анастасія Павлович, начальник відділу з питань юридичного забезпечення діяльності, комунального майна та роботи із зверненнями громадян Горохівської районної ради Олег Якимчук, голова ГО «Центр Зростання Громад» Надія Клімук, член ГО «Асоціація правників України», адвокат Олег Лягутко, член ГО «Всеукраїнське об'єднання адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу», адвокат Олег Огородник, представники регіонального та місцевих центрів з надання БВПД області, а також працівники бюро правової допомоги.

Директор Червоноградського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Наталія Костишин провела відео-презентацію методичних рекомендацій «Програма надання безоплатної правової допомоги: розроблення, планування, виконання, звітування», виданих за підтримки програмної ініціативи «Права людини і правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» і проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні», який впроваджується Канадським бюро міжнародної освіти і фінансується Міністерством міжнародних справ Канади. Доповідач проілюструвала сказане конкретними прикладами з досвіду роботи очолюваного нею місцевого центру.

Директор Володимир-Волинського місцевого центру з надання БВПД Наталія Смолярчук поділилася передовим досвідом роботи Центру та продемонструвала презентацію на тему: «Співпраця Володимир-Волинського місцевого центру з надання БВПД з органами місцевого самоврядування щодо надання безоплатної правової допомоги жителям громад».

Працівники місцевих центрів та бюро правової допомоги також презентували свої напрацювання та поділилися досвідом впровадження таких програм у життя.IMG 20171020 112231025 HDR

Зокрема, Надія Адамович доповіла про забезпечення реалізації програми надання безоплатної правової допомоги населенню Іваничівського району на 2016–2018 роки, Мар’яна Чмихало поінформувала про втілення програми надання безоплатної правової допомоги населенню Горохівського району на 2017–2018 роки, Юрій Сверба окреслив подальші перспективи розвитку програми надання безоплатної правової допомоги населенню Старовижівського району у світлі децентралізації.

Голова ГО «Центр Зростання Громад» Надія Клімук у своїй доповіді на тему: «Місцеві програми надання БПД як елемент посилення правової спроможності громад» виступила на підтримку розробки та втілення програм надання безоплатної правової допомоги для окремих громад.
Всі учасники взяли активну участь у жвавому обговоренні питань практичного досвіду прийняття програм надання безоплатної правової домомоги, пошуку партнерів та обрання дієвого способу вирішення конкретних правових проблем громад.IMG 9131

Довідково:
Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області знаходиться за адресою: м. Луцьк, вул. Дубнівська, 36, тел. (0332) 78-79-96, е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

   
© 2014 Волинський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua