Твої права — твій надійний захист

Деталі

DSC03053Діти, які знають свої права і готові їх відстоювати, будуть рости свідомими громадянами України. Вони — наше прийдешнє. Саме на цьому акцентувала увагу заступник начальника відділу комунікацій та правопросвітництва Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області Ірина Кушпетюк під час зустрічі з вихованцями пришкільного табору, який діє на базі КЗ "Луцький навчально-виховний комплекс загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №7 - природничий ліцей". Захід відбувся 4 червня 2019 року у межах реалізації Всеукраїнського правопросвітницького проекту “Я МАЮ ПРАВО!”

Так, учні початкових класів мали можливість дізнатися про свої права, а також про систему безоплатної правової допомоги, як механізм реалізації цих прав.

DSC03054

“Кожна дитина має право на повагу до своєї честі та гідності, на захист від насильства, на повагу до приватного життя”, - наголосила Ірина Кушпетюк, додавши, що необхідно бути уважним до захисту своїх прав. Приміром, якщо дитині забороняють розповідати про певні речі батькам — швидше за все її права порушують, тому варто у такому випадку звертатися за допомогою до дорослих.

DSC03053

До присутніх було доведено інформацію про те, що відповідно до Закону України “Про безоплатну правову допомогу”, усі діти мають право безоплатно отримати усі види правових послуг: правову консультацію та роз’яснення, як краще діяти у конкретному випадку, а у разі потреби — буде призначено безкоштовного адвоката для представлення інтересів у суді.

Разом із тим, учням пояснили, що можна зателефонувати та проконсультуватися у фахових юристів, як поводитися, щоб бути у безпеці за безкоштовним номером 0 800 213 103.

На завершення зустрічі серед школярів було розповсюджено тематичні буклети “Твої права — твій надійний захист”, а також паспорти прав дитини із контактними даними найближчого місцевого центру, куди можна звернутися за безоплатною правовою допомогою. 

DSC03065

DSC03047

Довідково:

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області знаходиться за адресою: м. Луцьк, вул. Дубнівська, 36, тел. (0332) 78-79-96, е-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

Луцький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Луцьк, вул. Прогресу, 7; тел.: (0332) 770717, 770719, e-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

Єдиний телефонний номер цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).

   
© 2014 Волинський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua