Семінар-навчання з питань приведення статутів громадських об'єднань у відповідність до чинного законодавства

Деталі

DSCN5948 новый размер01 січня 2017 року закінчується строк приведення установчих документів неприбуткових установ та організацій у відповідність до вимог статті 133 Податкового кодексу України.
23 листопада 2016 року Володимир-Волинським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги спільно з Головним територіальним управлінням юстиції у Волинській області за участю представника Володимир-Волинської об’єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Волинській області проведено семінар-навчання для представників громадських організацій на тему: «Приведення статутів громадських об'єднань відповідно до чинного законодавства».

Неприбуткові організації, які не приведуть свої установчі документи відповідно до норм статті 133 Податкового кодексу України, після 1 січня 2017 року виключаться контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій, а отже будуть зобов’язані сплачувати податки на загальних підставах.

DSCN5931 новый размер

Відповідно до пункту 133.4.1 статті 133 Податкового кодексу України неприбутковим підприємством, установою та організацією є підприємство, установа та організація, що одночасно відповідає таким вимогам:
- утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;
- установчі документи якої містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб;
- установчі документи якої передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення). Положення цього абзацу не поширюється на об’єднання та асоціації об’єднань співвласників багатоквартирних будинків;
- внесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій.
Звертаємо увагу, що адміністративний збір не справляється за державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу та громадське формування, що не має статусу юридичної особи, у тому числі змін до установчих документів, пов’язаних з приведенням їх у відповідність із законами України. (абзац тринадцятий статті 36 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» із змінами, внесеними згідно із Законом № 1666-УІІ від 06.10.2016).

DSCN5929 новый размер
Документи на реєстрацію можна подати до:
1. Головного територіального управління юстиції у Волинській області (м. Луцьк, вул. Володимирська, 1).
2. Володимир-Волинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (м. Володимир-Волинський, вул. Устилузька, 19, тел.: (03342) 3-80-11, 3-80-16).
3. Центрів надання адміністративних послуг (м. Володимир-Волинський вул. Івана Франка, 8 (міський ЦНАП), вул. Небесної Сотні, 3 (районний ЦНАП).

   
© 2014 Волинський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua