Про відповідальне батьківство говорили із батьками майбутніх першачків

Деталі

DSC02783У Міжнародний день сім’ї, 15 травня 2019 року, фахівці Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області зустрілися із батьками майбутніх першокласників КЗ «Луцька загальноосвітня школа I – III ступенів № 23», аби розповісти їм про те, як бути відповідальними за виховання, навчання та розвиток дитини. Захід відбувся у межах інформаційної кампанії «Відповідальне батьківство» Всеукраїнського правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!»

Мета відповідного заходу – підвищити обізнаність громадян щодо механізму реалізації та захисту прав дитини на належне утримання та безпечне дитяче середовище.

Так, головний спеціаліст відділу комунікацій та правопросвітництва Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області Ірина Кушпетюк розповіла присутнім про права дитини на аліменти, податкову знижку на розвиток дитини, нові правила виїзду з дитиною за кордон, порядок отримання послуги «Муніципальна няня», щомісячну грошову допомогу на дитину, яка хворіє на тяжкі хвороби, інші стимули та гарантії.

DSC02813

Батьки, для яких є актуальним питання догляду за дитиною до досягнення нею 3 років, дізналися, що із 1 січня 2019 року в Україні почала діяти соціальна програма «Муніципальна няня». Завдяки відповідній ініціативі Уряд України може відшкодувати батькам витрати на няню для дитини до 3 років. Муніципальною нянею може бути будь-хто, хто зареєструвався як фізична особа-підприємець, або ж юридична особа, яка надає послуги догляду за дітьми. Розмір відшкодування з 1 січня 2019 року становить 1626 гривень щомісяця. Для отримання відшкодування необхідно: укласти договір з муніципальною нянею, звернутися у відділ соціального захисту відповідної ради за місцем проживання та надати копію офіційного укладеного з нянею договору, документи, що підтверджують оплату послуг няні, паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про народження дитини, заяву на отримання компенсації.

DSC02762

На завершення зустрічі батьки майбутніх першокласників отримали тематичні буклети із циклу Всеукраїнського правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» та про систему безоплатної правової допомоги в Україні.

Довідково:

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області знаходиться за адресою: м. Луцьк, вул. Дубнівська, 36, тел. (0332) 78-79-96, е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Єдиний телефонний номер цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).

   
© 2014 Волинський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua