Правовий урок - для луцьких ліцеїстів

Деталі

DSC03787Права дітей мають бути не лише захищені, але й належним чином реалізовані. На цьому наголосили фахівці Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області Ірина Кушпетюк та Луцького місцевого центру Максим Усаченко та Анастасія Вольська під час проведення правопросвітницького заходу для учнів 8-А класу Луцького ліцею Луцької міської ради 10 вересня 2019 року.

Під час тематичного уроку ліцеїстів було ознайомлено зі структурою та змістом основного міжнародного правового документу, що визначає права дітей – Конвенцією ООН про права дитини, що складається із 54 статей та ратифікований нашою країною 27 вересня 1991 року.

DSC03759

Зокрема, згідно зі ст. 2 Конвенції про права дитини, всі діти, незалежно від їх раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, соціального походження – рівні у своїх правах.

DSC03773

DSC03756

DSC03750

Однак, що варто зазначити, правовий статус дитини включає не лише права, але й обов'язки. Такі поняття як «право» та «обов'язок» є взаємопов’язаними між собою, оскільки права породжують й обов’язки. На цьому і акцентували увагу ліцеїстів фахівці системи безоплатної правової допомоги Волині, детально наголосивши на основних обов’язках учнів: оволодівати знаннями, практичними навичками, підвищувати загальнокультурний рівень, дотримуватись законодавства, моральних та етичних норм, піклуватись про своє здоров’я та безпеку свого життя і однокласників, діяти на благо навчального закладу, дотримуватись правил співдружності, ділового стилю одягу тощо.

DSC03775

Діти дізналися, що відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» вони є категорією осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу – захист від обвинувачення, здійснення представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру. Ці види послуг, які оплачує держава, надають юристи центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, а також адвокати, які співпрацюють із центрами.

 DSC03765

Також під час заняття учням було запропоновано розгадати «Кросворд від Феміди», з яким вони успішно впоралися.

DSC03781

На завершення правопросвітницького уроку серед присутніх було розповсюджено паспорти прав дитини, буклети «Твої права – твій надійний захист!» та «Безоплатна правова допомога».

DSC03776

DSC03768

Довідково:

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області знаходиться за адресою: м. Луцьк, вул. Дубнівська, 36, тел. (0332) 78-79-96, е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

Луцький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Луцьк, вул. Прогресу, 7, тел. (0332) 770717, 770719, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

Єдиний телефонний номер цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).

   
© 2014 Волинський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua