Порядок розподілу справ – не порушує прав адвокатів

Деталі

LogoВосьмий апеляційний адміністративний суд постановив рішення, згідно з яким Порядок розподілу справ між адвокатами, які надають безоплатну вторинну правову допомогу у Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області (далі – Регіональний центр), затверджений наказом № 199, спрямований на внутрішню організацію роботи Регіонального центру під час розподілу справ між адвокатами та видання доручень.

У листопаді 2018 року адвокат звернулася у порядку адміністративного судочинства до Волинського окружного адміністративного суду з позовом до Регіонального центру, в якому просила визнати протиправним та скасувати наказ від 27.07.2018 № 199, яким було затверджено «Порядок розподілу справ між адвокатами, які надають безоплатну вторинну правову допомогу у Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області» (далі – Порядок) та, разом із тим, визнати протиправними дії директора Регіонального центру щодо відмови у включенні її, як основного чергового адвоката, до графіків цілодобового чергування адвокатів Волинської області, які надають безоплатну вторинну правову допомогу на постійній основі за контрактами. Також позивач просила зобов'язати директора Регіонального центру, при затвердженні відповідних графіків, включати її, як основного чергового адвоката по м. Луцьку та районах, пропорційно з іншими адвокатами, що будуть надавати допомогу. 

Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 26 грудня 2018 року у задоволенні позову відмовлено.

Не погодившись із ухваленим судовим рішенням, адвокат його оскаржила в апеляційному порядку.

Оскільки Порядок, на її думку, є явно упередженим та неправомірним, а також таким, який свідчить про втручання посадової особи державної установи у цивільно-правові відносини, що порушують її права, як адвоката.

Судом апеляційної інстанції, з урахуванням позиції суду першої інстанції, встановлено, що відповідний Порядок встановлює механізм видання доручення для надання безоплатної вторинної правової допомоги адвокату з реєстру адвокатів, які надають таку допомогу, з яким укладено контракт на постійній основі. Розподіл доручень здійснюється за графіками чергувань адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу на території Волинської області цілодобово за адміністративно-територіальним розподілом. Повноваження Регіонального центру щодо затвердження Порядку, визначені Положенням про центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – Положення), що затверджується Міністерством юстиції України. А саме, відповідно до Положення, директор Регіонального центру затверджує Порядок розподілу справ між адвокатами, які надають безоплатну вторинну правову допомогу та графіки цілодобового чергування працівників Регіонального центру. 

Відтак, враховуючи зазначене вище, апеляційний суд вважає, що розглянуті у цій справі відносини виникли через виконання Регіональним центром та його директором дій щодо забезпечення внутрішньої діяльності під час розподілу справ між адвокатами та видання, у зв'язку з цим, доручень з метою реалізації основного завдання центру – надання безоплатної правової допомоги. Таким чином, оскаржуваний наказ є організаційно-розпорядчим документом, який забезпечує реалізацію виконання сторонами за контрактом з адвокатами своїх зобов'язань.

Суд також дійшов висновку, що спір не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства та постановив рішення Волинського окружного адміністративного суду від 26 грудня 2018 року скасувати та закрити провадження у цій справі.

   
© 2014 Волинський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua