Легальне працевлаштування – гарантія безпечної праці та соціального захисту

Деталі

13.11.19 2Одним із пріоритетних напрямів діяльності Державної служби України з питань праці є запобігання використанню незадекларованої праці, яка не тільки обмежує можливості держави проводити сучасну соціальну політику, а й дає роботодавцям необмежені можливості тиску на працівників. Із метою інформування студентів ДНЗ «Ковельський центр професійно-технічної освіти» щодо ризиків при неофіційному працевлаштуванні, 13 листопада 2019 року представник Ковельського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Оксана Романюк провела інформаційну годину на тему: «Гарантії при офіційному працевлаштуванні. Види трудового договору».

Оксана Романюк розповіла студентам, що трудові відносини роботодавця з працівником починаються з оформлення трудового договору, згідно з умовами якого працівник зобов’язується виконувати визначену договором роботу та внутрішній розпорядок, а роботодавець виплачувати заробітну плату та забезпечувати належні умови праці. Разом із тим, фахівець зосередила увагу на видах трудових договорів: безстроковий трудовий договір, строковий трудовий договір, цивільно-правовий договір, контракт.

13.11 3

Також студенти були проінформовані про те, що працівник без офіційного оформлення на роботу позбавляє себе гарантованого державою захисту: від незаконного звільнення, виплати заробітної плати, офіційної відпустки не менше 24 днів, виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, відпустки по догляду за дитиною, грошової допомоги у разі настання нещасного випадку під час виробничого процесу, страхового стажу для отримання пенсії та низки інших прав і соціальних гарантій, передбачених чинним законодавством.

На завершення зустрічі студенти отримали буклети про систему БПД та «Незаконне звільнення з роботи».

13.11.19

Довідково:

Ковельський місцевий центр з надання БВПД знаходиться за адресою: м. Ковель, вул. С. Бандери, 5, тел.: (03352) 3-30-63. Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

Єдиний телефонний номер цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).

   
© 2014 Волинський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua