Консультування засуджених Ковельської виховної колонії для неповнолітніх

Деталі

16709714 795889113885118 1205215657 o10 лютого 2016 року працівники Ковельського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги з метою підвищення рівня правової поінформованості громадян щодо захисту своїх прав, їх реалізації, зокрема права на безоплатну правову допомогу, взяли участь у спільному інформаційному заході, присвяченому проблемі торгівлі людьми, який був проведений у Ковельській виховній колонії для неповнолітніх.

У заході взяли участь: заступник начальника відділу представництва Ковельського місцевого центру Оксана Воробей, головний спеціаліст відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання БППД Валентина Логвинюк та директор Ковельського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Медвєдєва.
Працівники Ковельського місцевого центру пояснили слухачам, що торгівля людьми існує в сучасному світі та є загрозою для українців, а також розповіли як запобігти цьому ганебному явищу та яким чином постраждалі можуть отримати допомогу в Україні.
Для кращого сприйняття інформації директор міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді продемонструвала документальний фільм із назвою «Торгівля людьми».16731632 795889133885116 1571783921 o
Під час заходу троє засуджених звернулись за наданням правових консультацій. Одне з питань, з якого було надано роз’яснення стосувалося стягненню аліментів з матері, яка є засудженою до позбавлення волі.
Фахівці Ковельського місцевого центру інформують, що стаття 121 Кримінально-виконавчого кодексу України передбачає порядок відрахування із заробітку або іншого доходу засуджених до позбавлення волі.
Із заробітної плати, отриманих пенсій та інших доходів засуджених здійснюються утримання відповідно до законодавства з дотриманням такої черговості: податок з доходів (крім сум отриманих пенсій) фізичних осіб; аліменти; вартість харчування, одягу, взуття, білизни, комунально-побутових та інших наданих послуг (крім вартості спецодягу і спецхарчування); за виконавчими листами на користь громадян; за виконавчими листами на користь юридичних осіб; відшкодування матеріальних збитків, заподіяних засудженими державі під час відбування покарання.
Засудженим неповнолітнім, інвалідам першої та другої груп, жінкам з вагітністю понад чотири місяці, непрацюючим жінкам, які мають дітей у будинках дитини при виправних колоніях, непрацюючим чоловікам віком понад шістдесят років і жінкам – понад п'ятдесят п'ять років (якщо вони не одержують пенсії), а також особам, звільненим від роботи через хворобу, у тому числі хворим на активну форму туберкульозу, харчування, одяг, взуття, білизна і комунально-побутові послуги надаються безоплатно. Вартість комунально-побутових послуг утримується із заробітку засуджених за встановленими тарифами. У разі відсутності коштів на особових рахунках засуджених або недостатнього їх заробітку вартість комунально-побутових послуг, не утримана в поточному місяці, у наступному місяці не стягується.
Із засуджених, які не працюють (крім осіб, зазначених у частині четвертій статті 115 цього Кодексу), вартість харчування, одягу, взуття, білизни, комунально-побутових та інших наданих послуг утримується з коштів, які є на їхніх особових рахунках, за постановою начальника установи. У разі відсутності в засудженого коштів на особовому рахунку виправна колонія має право пред'явити йому позов через суд. Засуджені до позбавлення волі, яким призначена до відбування покарання пенсія, що перераховується органами Пенсійного фонду України за місцем відбування покарання, відшкодовують витрати на своє утримання у виправній колонії (харчування, речове майно, комунально-побутові послуги та інше) з перерахованої пенсії.
Особам, які не працюють у зв'язку із захворюванням, а також з причин, від них не залежних, і не одержують за цей час заробітної плати або інших доходів, харчування та комунально-побутові послуги надаються за встановленими нормами за рахунок кошторису вищезазначених установ.

Додатково:
Ковельский місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Ковель, вул. С. Бандери, 5, тел. (03352) 5-30-63, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

   
© 2014 Волинський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua