Із вихованцями військового ліцею – про їхні права та обов’язки

Деталі

DSC04041Усі члени суспільства мають рівні права. Оскільки дитина є повноцінним членом суспільства, вона також має права, захист яких є обов’язком держави. Саме на цих словах акцентували увагу учнів 10-х класів Волинського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні фахівці Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області Ірина Кушпетюк та Луцького місцевого центру Анастасія Вольська під час правопросвітницького уроку 24 вересня 2019 року.

Майбутніх захисників було проінформовано про систему безоплатної правової допомоги, що діє в Україні загалом та на Волині зокрема. Ліцеїсти дізнались, що вони мають право отримати безоплатну консультацію юриста, звернувшись до найближчого місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, а за потреби юрист чи адвокат може представляти їхні інтереси в суді коштом держави.

DSC04007

Працівники центрів розповіли про основні нормативно-правовові акти, що визначають права дітей, а саме про Конвенцію ООН про права дитини, Декларацію прав дитини, Закон України «Про охорону дитинства», в якому, зокрема, зазначено, що всі діти на території України, незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних або інших переконань, національного, етнічного або соціального походження, майнового стану, стану здоров’я та народження дітей і їх батьків (чи осіб, які їх замінюють) або будь-яких інших обставин, мають рівні права і свободи.

DSC04029

DSC03996

Окрему увагу десятикласників було акцентовано на тому, що окрім прав, є ще й обов'язки, яких потрібно також дотримуватись та виконувати. 

DSC04012

Фахівці системи безоплатної правової допомоги Волині для якнайкращого засвоєння інформації розповсюдили серед вихованців ліцею буклети «Безоплатна правова допомога» та «Твої права-твій надійний захист!».

DSC04004

Довідково:

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області знаходиться за адресою: м. Луцьк, вул. Дубнівська, 36, тел. (0332) 78-79-96, е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

Луцький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Луцьк, вул. Прогресу, 7, тел. (0332) 770717, 770719, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

Єдиний телефонний номер цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).

   
© 2014 Волинський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua