Безробітним лучанкам розповіли про домашнє насильство

Деталі

DSC0185329 січня 2019 року на базі Луцького міського центру зайнятості, в рамках реалізації Всеукраїнського правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», відбувся семінар із гендерних питань, мета якого – роз’яснити жінкам механізми захисту їх прав, в тому числі, й у випадках домашнього насильства. Участь у заході взяли фахівці Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області разом із партнерами – спеціалістами Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області.

Під час заходу безробітні жінки детально ознайомились із своїми правами, зокрема на працю, перевагами легальної зайнятості, вимогами щодо тривалості страхового стажу для отримання права на пенсію тощо.

DSC01860

Головний спеціаліст відділу комунікацій та забезпечення доступу до публічної інформації Регіонального центру з надання БВПД у Волинській області Ірина Кушпетюк окрему увагу присутніх акцентувала на актуальній на сьогодні темі домашнього насильства.

DSC01869

Жінки отримали інформацію про форми домашнього насильства, спеціальні заходи, які застосовуються до кривдника, а також про те, де і як отримати допомогу. Разом із тим, дізналися, що 11 січня 2019 року набрали чинності зміни в Кримінальному кодексі України, які передбачають кримінальну відповідальність за домашнє насильство.

DSC01859

Серед учасників семінару було розповсюджено тематичні буклети із циклу «Я МАЮ ПРАВО!» та про систему безоплатної правової допомоги в Україні з необхідними контактними даними.

DSC01875

Нагадаємо, домашнє насильство – діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи в шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

Довідково:

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області знаходиться за адресою: м. Луцьк, вул. Дубнівська, 36, тел. (0332) 78-79-96, е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Луцький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Луцьк, вул. Прогресу, 7; тел. (0332) 770717, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Єдиний телефонний номер цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).

 

   
© 2014 Волинський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua