Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 51

Практичні аспекти реалізації доступу до правосуддя особам, яким він забезпечується за рахунок держави

Деталі

04 серпня 2015 відбулась координаційна нарада на тему: «Практичні аспекти реалізації доступу до правосуддя особам, яким він забезпечується за рахунок держави», організована Луцьким місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Участь у заході взяли директор Луцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Олена Черьомуха, заступник голови Апеляційного суду Волинської області Віктор Стрільчук, заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області Євгеній Блащук, Голова Ради адвокатів Волинської області Галина Руденко, начальник Головного територіального управління юстиції України у Волинській області Олег Пасько, доктор медичних наук, професор, академік Академії медико-технічних наук України Григорій Стеценко, а також працівники Луцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, представники прокуратури міста Луцька та ГО «Пʼята Влада» і ВГО «4 Влада».

      DSC3163 На розгляд координаційної наради були винесені питання та проблеми, з якими зіштовхнулися працівники Луцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в процесі першого місяця роботи.

         У вступному слові директор Луцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Олена Черьомуха привітала учасників заходу та запрошених адвокатів. Говорила про те, що прагне налагодити тісну співпрацю з адвокатами, які безпосередньо надають безоплатну правову допомогу, а також з представниками органів державної влади, місцевого самоврядування, правоохоронних органів для здійснення комплексу заходів правового, організаційного характеру, спрямованих на забезпечення доступу до безоплатної правової допомоги осіб, які мають на неї конституційне право і потребують такої допомоги.

      DSC3200

Інформацію про підсумки першого місяця роботи Луцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги доповіла начальник відділу попередньої роботи з клієнтами Яна Чуріна, яка, зокрема, повідомила, що з 1 липня 2015 року до центру звернулося 147 осіб, більшість з яких громадяни України, три іноземці та одна особа без громадянства.

     Віктор Бондаренко – начальник відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги Луцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та роботи з адвокатами прозвітував про видачу 37 доручень адвокатам, а також про перевірку 102 матеріалів про надання безоплатної вторинної правової допомоги, по 101 з яких доручення видані Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги, а по 1 - Луцьким місцевим центром.

     DSC 3101 В ході дискусії учасники заходу обговорили найбільш проблемні питання, які виникають в процесі роботи з адвокатами, а також питання оплати та оподаткування гонорару адвокатам за виконані послуги по наданню безоплатної вторинної правової допомоги.

     З представників адвокатів виступили Віталій Єлов та Іван Мисюк.

     Григорій Стеценко у своєму виступі доповів про реформи в медицині, а також наголосив на необхідності забезпечення прав громадян, у тому числі найбільш вразливих категорій, на отримання безоплатної медичної допомоги.

     Начальник Головного територіального управління юстиції України у Волинській області Олег Пасько у ході свого виступу закликав усіх учасників наради популяризувати роботу центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги задля досягнення цілей такого масштабного соціального проекту. Наголосив на можливості проведення ряду спільних із місцевими центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги заходів та надання практичної методичної допомоги у питаннях реалізації законодавства про безоплатну правову допомогу.

 

   
© 2014 Волинський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua