logoFacebook-3

   

Пункти дистанційного доступу 2

   

Виїзні консультаційні пункти 2

   

ja maju prav

   
   

Корисне для адвокатів

   

Нормативно правова база

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
koord c
   

bezpeka praci

   

1pracia

   

На сайті 38 гостей та відсутні користувачі

   

Працівники Ковельського місцевого центру допомогли клієнтці оформити право власності на нерухоме майно

Деталі

17098362 1272223652860814 2083488155895253082 nЗаступник начальника відділу представництва Ковельського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Оксана Воробей зуміла відстояти право клієнтки на належне оформлення права власності на нерухоме майно.


До Ковельського місцевого центру звернулась клієнтка з питанням необхідності належним чином оформити право власності на нерухоме майно, яке входить до складу спадкової маси. Отримати документ про право власності на житловий будинок з господарськими будівлями вона не змогла. У Ковельській державній нотаріальній конторі їй відмовили у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом на підставі відсутності правовстановлюючих документів на об'єкт нерухомості, котрий увійшов до складу спадкової маси.

Фахівець Ковельського місцевого центру підготувала та подала до суду позовну заяву про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за заповітом.

Розглянувши цю справу у відкритому судовому засіданні, Ковельський міськрайонний суд Волинської області визнав, що клієнтці належить право власності на цілий житловий будинок з усіма надвірними будівлями в порядку спадкування після померлого.

Відповідно до вимог статті 328 Цивільного кодексу України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Відповідно до вимог статті 392 Цивільного кодексу України в разі відсутності документів на право власності, власник може вимагати визнання права власності в судовому порядку.

Відповідно до положень статті 15 Цивільного кодексу України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства, а відповідно до статті 16 Цивільного кодексу України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Згідно ч. 4 ст. 174 Цивільного процесуального кодексу України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Довідково:
Ковельський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Ковель, вул. С. Бандери, 5, тел. (03352) 5-30-63, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

   
© 2014 Волинський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | admin@ legalaid.gov.ua