На захисті прав внутрішньо переміщених осіб

Деталі

27.11.19 2Створення робочих місць для працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, активізація співпраці з роботодавцями - саме про це йшлося під час проведення бліц-навчання для роботодавців на базі Старовижівської районної філії Волинського обласного центру зайнятості 27 листопада 2019 року, участь у якому взяла начальник Старовижівського бюро правової допомоги Тетяна Штик.

Під час зустрічі фахівець бюро розповіла, що в Україні запроваджені заходи сприяння зайнятості для внутрішньо переміщених осіб з числа зареєстрованих безробітних, зокрема:
- компенсація витрат роботодавця на оплату праці за працевлаштування зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб на умовах строкових трудових договорів, тривалістю не більше шести календарних місяців, за умови збереження гарантій зайнятості такої особи протягом періоду, що перевищує тривалість виплати у два рази;
- компенсація витрат роботодавця, який працевлаштовує зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб строком не менше ніж на дванадцять календарних місяців, на перепідготовку та підвищення кваліфікації таких осіб. Сума компенсації встановлюється в межах вартості навчання з перепідготовки та підвищення кваліфікації, але не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на дату здійснення роботодавцем такої оплати.

27.11.19 4

Тетяна Штик наголосила, що у разі звільнення працівника, за якого виплачувалася компенсація, з ініціативи роботодавця або за згодою сторін до закінчення встановленого строку збереження гарантій зайнятості, сума виплачених коштів повертається у повному обсязі до бюджету Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. 

27.11.19 3

Разом із тим, представник бюро акцентувала увагу присутніх на порядку надання безоплатної вторинної правової допомоги внутрішньо переміщеним особам та переліку необхідних для цього документів. Крім того, повідомила, що згідно Закону України «Про безоплатну правову допомогу», право на безоплатну вторинну правову допомогу мають не лише внутрішньо переміщені особи, але й громадяни України, які звернулися із заявою про взяття їх на облік як внутрішньо переміщених осіб.

Серед учасників бліц-навчання було розповсюджено інформаційні матеріали про безоплатну правову допомогу.

27.11.19 1

Довідково:

Старовижівське бюро правової допомоги знаходиться за адресою: смт Стара Вижівка, пл. Миру, 3, тел.: (03346) 2-14-75.

Ковельський місцевий центр з надання БВПД знаходиться за адресою: м. Ковель, вул. С. Бандери, 5, тел.: (03352) 3-30-63.

Єдиний телефонний номер цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).

   
© 2014 Волинський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua